خراسان/ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: پیش بینی می شود تا دوماه آینده کاربران ایرانی بتوانند برای مراودات خرد بانکی خود از موبایلشان به عنوان یک کارت بانکی استفاده کنند.
دکتر محمود واعظی شنبه شب در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به مذاکره با بانک مرکزی برای توسعه خدمات بانکی بر بستر تلفن همراه خاطرنشان کرد: این مذاکرات در حوزه خدمات دولت الکترونیک و پرداخت الکترونیک انجام شده است و پیش بینی می شود تا دوماه آینده کاربران ایرانی بتوانند به واسطه طرح پول خرد الکترونیکی از موبایلشان به عنوان یک کارت بانکی استفاده کنند.واعظی درباره پروژه فیلترینگ هوشمند نیز گفت: فیلترینگ هوشمند مبحث پیچیده ای است که در سه فاز انجام می شود و اکنون غیر از سایت‌ها در شبکه های اجتماعی نیز ورود کرده ایم.
{ادامه مطلب را بخوانید...}

وی با اشاره به این که 5 درصد سایت‌های مورد استفاده مردم محتوای نامناسب دارند، گفت: برخی از سایت‌ها نیز 20 درصد مطالب خلاف قوانین ما دارند که سعی داریم از80 درصد مطالب علمی آن سایت‌ها بدون فیلتر کل سایت استفاده کنیم. وزیر ارتباطات با بیان این که فیلترینگ هوشمند هر چیزی که غیر رمز باشد را فیلتر می‌کند،گفت: ما از مردم می خواهیم فضای مجازی را مانند فضای واقعی حفظ کنند تا با همکاری نزدیک با دستگاه‌ هایی که مسئولیت محتوا را دارند بتوانیم فضای مجازی را سالم کنیم.

واعظی درباره آخرین وضعیت اجرای طرح ترابردپذیری نیز گفت: در هفته های اول موفقیت طرح ترابردپذیری ۱۲ درصد بود و تاکنون نیز ۸۵ هزار نفر برای آن اقدام کرده اند. وی گفت: ترابردپذیری تنها راهی است که باعث می شود اپراتورها خدمات و کیفیت را بالا ببرند و رقابت سالم باشد.
وی از مهلت دوماهه اپراتورها و شرکت های اینترنتی برای آماده سازی تجهیزات لازم برای تفکیک پهنای باند داخل و خارج و اعلام هزینه های نهایی اینترنت به مردم خبر داد.